برندیگ در تبریز

برندیگ در تبریز

برندینگ چیست و چه تاثیری روی کار و فعالیت شما دارد؟

برندیگ در تبریز برای رقابت در جهان امروزی است، فرقی ندارد که شما صاحب امتیاز و برند تجاری هستید یا دوست دارید به عنوان یک متخصص در بازار رقابت حاضر شوید؛ برندینگ و مطرح شدن در بین رقبا یک هدف مهم و ضروری می باشد که در طی چند مرحله به دست می‌ آید. ابتدا باید بدانید هدف شما از برندینگ در دنیای بازاریابی دیجیتال چیست؛ بعد از آن باید برندیگ در تبریز را بر اساس اصول و قواعد خاصی انجام بدهید تا تاثیرات مثبتی در ذهن مخاطب و کاربر به جا بگذارید.

برندیگ در تبریز چیست؟

پیش از هر چیز، ابتدا لازم است تعریف مناسبی از این عنوان و مفهوم در ذهن شما ایجاد شود تا دقیق‌ تر بدانید با چه فرآیندی رو به رو هستید؛ برندینگ (Branding) یا استراتژی برندسازی به کلیه فعالیت‌ هایی گفته می شود که گروه مدیریت برند در یک شرکت یا آژانس دیجیتال برندینگ نظیر آنکادر انجام می‌ شود تا کسب‌ و کار تجاری یا فرد حقیقی در ذهن مخاطبان به جایگاه مطلوبی برساند. بر اساس این تعریف به نظر شما، هدف از برندیگ در تبریز چیست؟ برای پاسخ به این سوال، باید به اهداف آن شخص حقیقی یا شرکت تجاری دقت کرد؛ چراکه براساس چشم‌ انداز های مختلف، روش‌ های متفاوتی از برندسازی مورد استفاده قرار می‌ گیرد اما به طور کلی، اهداف برندینگ را می‌ توان در دو مورد زیر تقسیم بندی نمود:

 1. افزایش آگاهی مخاطب نسبت به برند: مخاطب در مورد جزئیات مختلف برند آگاهی کسب خواهد کرد.
 2. تقویت جایگاه برند در ذهن مخاطب: بر اساس کامل شدن آگاهی مخاطب در مرحله پیشین، جایگاه برند در ذهن وی تقویت شده تا زمانی که به ثبات کافی رسیده و ثابت گردد.

پس، بر اساس مواردی که در بالا ذکر شد، انتخاب برند مناسب برای ترویج و تسلط بر ذهن مخاطب بسیار حائز اهمیت است. اصولا برندسازی، برای شناخته‌ تر شدن یک محصول، خدمت، سازمان یا نقطه جغرافیایی کاربرد دارد که در نهایت، انواع برندینگ را شکل می دهد. در ادامه، به بررسی انواع برندسازی خواهیم پرداخت.

تبلیغات محیطی در عجب شیر
بیشتر بخوانید

انواع برندینگ

در این بخش در نظر داریم به معرفی کوتاه تعدادی از انواع برندسازی بپردازیم:

 • برندسازی مشارکتی: عنوان لاتین آن Co-Branding است و دو برند در جهت دستیابی دیگری به اهداف و منافع خودش، با هم همکاری داشته اند.
 • برندسازی شخصی: عبارت لاتین آن Personal Branding است که به روش فرد برای کسب اعتبار و مطرح شدن بین سایر رقبا گفته می‌شود.
 • دیجیتال برندینگ: برندسازی دیجیتال یا Digital Branding استفاده از دنیای دیجیتال و اینترنت مانند موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی بستر وب برای تجارت و اهداف تجاری
 • برندسازی ملی و کشوری: مجموعه اقداماتی که برای جذب توریست و رونق گردشگری در کشور میزبان انجام می‌گردد.
 • برندسازی علّی: هم‌راستا کردن برند شرکت با یک نیت خیرخواهانه مانند مسئولیت اجتماعی که تثبیت جایگاه شرکت در ذهن مخاطب و مشتری را به همراه داشته است.

مراحل اصلی برندینگ چیست؟

برای شروع فرآیند برندسازی باید ابتدا مراحل مختلف آن را در نظر داشته باشیم و طرح اولیه برنامه خود را مشخص بکنید. در این قسمت، بخش‌های مشترک و اساسی بین انواع برندسازی را مشاهده میکنید:

 1. طراحی لوگو: این تصویر و نماد، مشخصه اصلی و هویت برند شما در ذهن مخاطب است که می‌تواند یک تصویر گرافیکی یا امضا باشد.
 2. طراحی شعار یا پیام برند: خدمات، محصولات و به طور کلی، منافع برند شما برای مخاطب چیست؟ به شکل یک پیام کوتاه آن را به کاربر منتقل کنید.
 3. انتخاب صدای برند: این صدا ویژه برند شما می باشد و باید در تمام تبلیغات و کمپین‌های شما مورد استفاده قرار بگیرد. براساس شخصیت برندتان، صدای برند شما یا رسمی و یا دوستانه است.
 4. صداقت را از یاد نبرید: در ذهن مخاطب انتظار بیهوده ایجاد نکنید چون اگر از پس برآورده کردن آن برنیایید، به زودی نتایج تمام تلاش‌هایتان از بین می رود.
 5. به‌روز نگه داشتن برند: تجارت شما باید رو به جلو حرکت کند تا از رقبا جا نماند. رعایت قوانین فراموش نشود.

اهمیت دیجیتال برندیگ در تبریز چیست؟

1. ارزش تجاری را افزایش می دهد

اگر بتوانیم فرآیند برندسازی را به درستی تعریف کنیم، چیزی فراتر از فروش محصول را در خود جای می‌ دهد. زمان خلق یک کسب و کار، ساختن یک برند بسیار مهم است؛ چرا که این موضوع مزیت بسیار بزرگی برای کسب و کار شما محسوب شده و سرمایه‌گذاری بر روی آن، برای همه کار جذابی خواهد شد. حقیقت آن است که برندسازی، بخشی از فرآیند راه‌ اندازی یک کسب و کار موفق در تبریز است. از طرفی، هر صاحب ایده‌ای باید در ابتدای مسیر خود، به چگونگی ثبت برند نیز فکر کرده باشد.

طراح گرافیک در اردبیل
بیشتر بخوانید

2. خلق مشتریان جدید

یک برند قوی، اثرات مثبت زیادی بر جامعه هدف داشته و آنان را با شما هم‌ دل خواهد کرد؛ چرا که در طول این فرآیند، آن‌ ها احساس آشنایی و صمیمیت بیشتری با شما خواهند کرد. پس از ثبت برند، تبلیغات و بازاریابی دهان به دهان تبدیل به یکی از منابع درآمدی مهم برای شما خواهند شد.

مهم نیست که شما صاحب چه کسب و کاری هستید و یا در چه صنعتی فعالیت می‌ کنید. اگر در بازار کار به هر نحوی فعالیت دارید، همواره رقبای جدید برای شما ایجاد خواهند شد. به همین دلیل است که برای رسیدن به موفقیت، نمی‌ توان صرفا با یک عملکرد یکنواخت جلو رفت. فرآیند معرفی برند به شما کمک خواهد کرد تا راه‌ های متفاوت، ویژه و منحصر به فرد بودن را طی کنید و به مشتریان شما نشان دهید که چرا باید به جای رقبا، شما را انتخاب کنند.

3. ایجاد شناخت از برند

اگر قصد دارید یک برند شاخص و موفق داشته باشید، بدون شک باید برای شناخته شدن تلاش کنید. برندیگ حرفه‌ای در تبریز که شامل طراحی یک لوگو تاثیرگذار، وبسایت و استفاده از ابزار های دیگر است باعث می‌ شود تا سبک متفاوتی برای خود ایجاد کرده و در بازار کار بیشتر شناخته شوید.

4. ایجاد تجربه سازگار با برند برای مشتریان

کسانی در کسب و کار خود موفق خواهند شد که بتوانند ارتباط عاطفی با جامعه هدف خود برقرار کنند. این رابطه عاطفی، دقیقا همان چیزی است که مشتری را به یک طرفدار تبدیل می‌ نماید. اما به راستی این ارتباط قوی را، چگونه باید ایجاد کرد؟ مسلما پاسخ این سوال، ایجاد برندیگ در تبریز است! استراتژی‌ های گوناگونی که در ثبت برند استفاده می‌ شود، سبب می‌ شود تا در سطوح عمیق‌ تری با مخاطبین خود ارتباط گرفته و احساس وفاداری بیشتری با کسب و کار شما در آن‌ ها ایجاد می شود.

تاثیرات برندیگ در تبریز چیست؟

برندسازی، تاثیرات و مزایای خاص خودش را دارد اما به طور کلی در سه بخش زیر پیرامون تاثیرات و مزایای برندینگ صحبت خواهیم کرد:

طراحی لوگو در تبریز
بیشتر بخوانید

1. تاثیر برندینگ در بازاریابی و فروش

برندسازی در موضوع بازاریابی و فروش تاثیر به سزایی دارد که در موارد زیر اشاره شده است:

 1. تحریک احساسات مخاطب
 2. مردمی شدن برند
 3. Omnichannel
 4. احساس نزدیکی و صمیمیت با کاربر
 5. وجه تمایز برند شما در بین سایر رقبا

2. تاثیر برندیگ در تبریز در موفقیت اشخاص

مزایای برندسازی شخصی در موارد زیر خلاصه می‌گردد:

 1. ایجاد ارتباط دوسویه و پایا
 2. جلب اعتماد اولیه از مشتری یا مخاطب
 3. تاثیر شگفت‌انگیز روی اعتماد به نفس شخص
 4. کسب اعتبار و ارزش از سمت مخاطب
 5. تمرکز روی اصالت و ترویج برند شخصی

4. تاثیر برندسازی در موفقیت کسب و کار ها

برندسازی باعث افزایش تاثیر کسب‌ و کار شده و همین مسئله، مانند اهرمی قوی برای حضور در صحنه رقابت به کمک برند می‌ آید. ارزش برند در ذهن و دیدگاه مشتری تاثیر زیادی دارد و باعث می‌ شود اعتماد زیادی در ذهن مخاطب نسبت به آن عنوان تجاری یا شخص حقیقی، شکل گیرد. بنابراین، برندسازی در موفقیت کسب‌وکار تاثیر داشته و باید برای آن برنامه‌ ریزی انجام داد.

جمع بندی نهایی

در این مقاله درباره اینکه برندیگ در تبریز چیست صحبت کردیم و انواع آن را مورد بررسی قرار دادیم. در جهان امروز، ابزارهای زیادی برای کسب جایگاه و تثبیت آن در ذهن مخاطب وجود دارد اما جرقه اصلی این اتفاق در برندسازی می باشد؛ یعنی هر چقدر تعریف دقیق و صادقانه‌ تری از خود ارائه نمایید، مردم بیشتری با شما و صدای برندتان همراه خواهند شد. پس بهتر است همین امروز که رقیبان کمتری دارید، برای برندسازی اقدام نمایید.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *