N3

افزایش اثربخشی تبلیغات محیطی برند

افزایش اثربخشی محتوای تبلیغات محیطی

امروز صبح که برای خرید، پیاده‌ روی یا رفتن به سرکار از منزل بیرون آمدید، احتمالا با تبلیغات محیطی(Environmental advertising) زیادی رو به‌ رو شده‌اید. نگاه خود را به هر طرف که بچرخانید، محتوای یکی از اشکال مختلف تبلیغات محیطی پیش روی چشمان شما قرار خواهد گرفت. این تبلیغات، بر روی نمایشگرهای شهری، بیلبوردها، اتوبوس‌ ها و حتی در مراکز خرید و مغازه‌ ها قابل مشاهده می باشد.

با یک حساب سرانگشتی می‌ توان حدس زد که هر کدام از ما در طول هفته، صدها نوع از تبلیغات محیطی را مشاهده می کنیم؛ اما در این میان، یک پرسش مهم وجود دارد واقعا کدام یک از این تبلیغات در ذهن ما ماندگار خواهد شد و پیام چند مورد از آن‌ ها را در آینده دوباره به خاطر خواهیم آورد؟ بعید به ‌نظر می‌ رسد تعدادشان زیاد باشد!

به همین‌ منظور در این مقاله، به ۵ نکته‌ مهم پرداخته‌ ایم که با رعایت کردن آن‌ها تبلیغات محیطی شما در نظر ها بیشتر جلوه می‌ کند و از همه مهم‌ تر، پیام تبلیغاتی شما، ماندگاری بیش‌ تری در ذهن مخاطبتان خواهد داشت.

۱. پیام متنی، هر چه کمتر، بهتر!

وقتی صحبت از نوشتار در محتوای تبلیغات محیطی به میان می‌ آید، مصداق «کم‌ گوی و گزیده گوی چون دُر» را فراموش ننمایید. به این نکته توجه داشته باشید که محتوای تبلیغات محیطی به انبوهی از افرادی نمایش داده خواهد شد که در حال حرکت هستند. فرقی نمی‌ کند که این محتوا را بر روی یک بیلبورد تبلیغاتی بزرگ قرار می دهید یا بر روی یک پوستر دیواری؛

مفهوم پنهان شده در پشت برند های برتر دنیا
بیشتر بخوانید

مهم این است که افرادِ در حین حرکت، زمان زیادی برای خواندن متن تبلیغات شما نخواهند داشت. سعی نمایید متن پیام شما در چند کلمه خلاصه شود. قانون نانوشته‌ای در این زمینه وجود دارد که بر اساس آن بهتر است متن تبلیغات محیطی شما بیشتر از ۶ واژه نباشد.

۲. تبلیغات محیطی نباید باعث حواس‌ پرتی بیننده شود

درست است که محتوای تبلیغات محیطی باید توجه مردم را به خود جلب نماید، اما نباید باعث حواس‌ پرتیشان شود. این امر به طور ویژه در مورد بیلبورد تبلیغاتی باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که مخاطب بیلبورد ها رانندگان، دوچرخه‌ سواران و عابرین پیاده هستند. قرار نیست که بیلبورد تبلیغاتی به اندازه‌ ای حواس راننده را پرت کند که باعث تصادف او شود. نمونه‌ هایی از این طرح‌ های تبلیغات محیطی وجود دارند که به همین دلیل، نارضایتی مخاطبان را به دنبال داشته‌ و از تبلیغات محیطی خود نتیجه عکس گرفته‌ اند.

جالب است بدانید بر اساس نتایج یک تحقیق، مشخص شده که ۶۸ درصد از افراد در حین رانندگی، در مورد خریدهای مورد نیازشان تصمیم می‌ گیرند. با در نظر گرفتن این امر که درصد بسیاری از مردم، مطالب درج شده در رسانه‌ های تبلیغات محیطی را می‌ خوانند، باید بکوشید تبلیغات محیطی شما در کمترین زمان ممکن، بیش‌ ترین اثربخشی را داشته باشد.

 

۳. پراکندگی جغرافیایی را از یاد نبرید

بزرگ‌ تر بودن ابعاد رسانه‌ ای که برای تبلیغات محیطی انتخاب می کنید لزوما به معنی اثربخشی بیشتر آن نمی باشد. به ویژه آن که رسانه‌ های بزرگ‌ تر، معمولا هزینه‌ های بیش‌ تری را نیز به دنبال دارند. گاهی بهتر است محتوای تبلیغات محیطی شما از طریق رسانه‌ هایی با ابعاد کوچک‌ تر ولی با پراکندگی جغرافیایی بیش‌ تر صورت گیرد.

استاپ موشن تبلیغاتی
بیشتر بخوانید

این روش می‌ تواند برای کسب‌ و کارهای کوچک که غالبا با محدودیت‌ های بودجه‌ ای بیش‌تری هم مواجه هستند، روش مطلوب‌ تری می باشد.
در طراحی و مهندسی کمپین‌ های تبلیغات محیطی، انتخاب هدفمند رسانه‌ ها با توجه به موقعیت مکانی و پراکندگی جغرافیایی آن‌ ها و همچنین سطح پوشش مخاطبین هدف، همواره یکی از اصلی‌ ترین مواردی است که نیاز به مطالعه و مشاوره با کارشناسان تبلیغات و بازاریابی دارد.

۴. محتوای تبلیغات، نباید بیش از حد هوشمندانه و پیچیده باشد

همه می دانیم که تبلیغ بی‌ روح و کسل‌ کننده، جذابیتی ندارد و این  تبلیغ هوشمندانه است که افراد را جذب خود خواهد کرد؛ اما دقت کنید محتوای تبلیغ شما بیش از اندازه، پیچیده نباشد. هدف این نیست که در تبلیغ خود مطلبی ایجاد کنید که کسی از آن سر در نیاورد. تبلیغ باید هوشمندانه و در عین حال ساده باشد.

۵. خلاقانه تبلیغ کنید

همان‌ طور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، در محتوای تبلیغات محیطی، هدف، ایجاد تبلیغی ماندگار و به‌ یادماندنی می باشد. این تبلیغ باید تمام نظر ها را به خود جذب نماید. از این رو، سعی نمایید محتوای تبلیغات محیطی شما از خلاقیت‌ های محتوایی، بصری‌ و یا هنری برخوردار باشد. گاهی بهتر است به جای درج پیام متنی، اجازه بدهید تصاویر، پیام شما را به مخاطب منتقل کند.

پوستر تبلیغاتی و مزیت های طراحی آن

 

برای دریافت مشاوره با ما در تماس باشید 09144066071

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *