استودیو-تبلیغاتی-چیست-و-چه-خدماتی-ارائه-میدهد؟

استودیو تبلیغاتی چیست و چه خدماتی ارائه میدهد؟

استودیو تبلیغاتی چیست و چه خدماتی ارائه می دهد؟

آیا می‌ دانید یک کفاش چه کاری انجام می‌ دهد؟ وظیفه یک کفاش این است که با استفاده از چرم یا هر ماده‌ اولیه‌ی دیگری برای شما یک کفش طراحی کند. به همین طریق، یک استودیو تبلیغاتی نیز وظیفه دارد که تک تک ایده‌ های شما را به محتوا های تصویری، صوتی یا حتی متنی تبدیل کند. البته فرایند طراحی این کار بسیار پیچیده است.
شما می‌ توانید با در دست داشتن یک ایده به این استودیو ها مراجعه کنید و از آن‌ ها در زمینه‌ی عملی کردن ایده‌تان کمک بخواهید. این شرکت‌ ها و استودیو های تبلیغاتی در ابتدا با تدوین اهداف بازاریابی و نیاز های شما با کسب و کار یا بیزینس شما آشنا می‌ شوند و سپس به طراحی تیزر و آگهی تصویری، متنی یا صوتی شما می‌ پردازند.

استودیو تبلیغاتی چیست؟

شاید تا الان کمی با تعریف استودیو های تبلیغاتی آشنا شده باشید اما در واقع یک استودیو یا شرکت تبلیغاتی، یک سازمان خدماتی است که افراد و تیمی حرفه‌ای در زمینه برنامه‌ ریزی و تعیین استراتژی، توسعه، مدیریت و اجرای تمامی برنامه‌ های تبلیغاتی شما در اختیار دارد.
اگر در این زمینه کمی اطلاعات نیز داشته باشید می‌ دانید که ساخت آگهی تبلیغاتی حرفه‌ای که بتواند اهداف یک کسب و کار  را محقق سازد، امری زمان‌ بر است. متخصصان و افراد یک شرکت تبلیغاتی نظیر آنکادر تلاش زیادی را در این زمینه انجام می دهند تا تمامی اهداف مورد نیاز یک کسب و کار پس از انتشار این آگهی تحقق یابد.
این استودیو ها معمولا به‌ صورت مستقل از شرکت‌ های خصوصی و دولتی به کار خود ادامه می‌ دهند. وظیفه و ماموریت اصلی این استودیو ها کمک به شرکت‌‌ ها، سازمان‌ ها، کسب و کارها و… برای تولید تبلیغات آنلاین و جذاب است. اگر شما یک سفارش آگهی دارید، باید آن‌ ها را از فضای انتشار آگهی مطلع سازید؛ چرا که این کار باعث می‌ شود شرکت تبلیغاتی مورد نظر بر اساس نیاز شما به تولید محتوا بپردازد.

منظور از معماری برند چیست؟
بیشتر بخوانید

با وظایف استودیو های تبلیغاتی آشنا شوید

اگر تا به‌ حال با یک شرکت تبلیغاتی همکاری کرده باشید احتمالا می‌ دانید که وظایف این شرکت‌ ها می تواند بسیار گسترده باشد. شما می‌ توانید تمامی وظایف مربوط به تبلیغات کسب و کار خود را به آن‌ ها واگذار کنید؛ از جمله:

 • طراحی یک ایده برای آگهی، هم سو با اهداف و خواسته‌ های کسب و کار
 • برگزاری کمپین‌ های تبلیغاتی برای حفظ مشتریان قدیمی و افزایش مشتریان جدید
 • طراحی و اجرای ایده‌ های تبلیغاتی کمک کننده به فروش بیشتر کسب و کار ها
 • بازخورد گیری تبلیغات انجام شده و بررسی عملکرد های کسب و کار
 • طراحی لوگو و هویت بصری برند
 • تولید محتوای سوشیال مدیاهایی نظیر اینستاگرام
 • تولید ویدیو و تیزر تبلیغاتی
 • و …

اهمیت استودیو تبلیغاتی

اگر صاحب یک کسب و کار باشید، حتما با اهمیت فروش و تعداد مشتریان خود آشنا هستید. می دانید که از گذشته تا به امروز تبلیغات بهترین راه برای افزایش تعداد مشتریان و فروش، می باشد. کسب و کارتان هنگامی  رشد خواهد کرد که تبلیغات خوبی داشته باشد.
ما در حال حاضر در دنیایی زندگی می‌ کنیم که تبلیغات، دیگر با روش‌ های قدیمی تاثیر گذار نیستند و تنها کسب و کار هایی می‌توانند در این زمینه موفق عمل کنند که از استودیو های تبلیغاتی حرفه‌ ای کمک بخواهند.

ویژگی‌ های یک استودیو تبلیغاتی موفق

در این بخش به توضیح برخی از ویژگی‌ هایی می‌ پردازیم که داشتن آن برای هر استودیو تبلیغاتی حرفه‌ای ضروری است.

1. داشتن ارتباطات و شبکه‌ های اجتماعی بزرگ:

برای اینکه یک استودیو یا شرکت تبلیغاتی بتواند تمامی نیازها و خواسته‌های مشتریان خود را برطرف نماید نیاز به ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی بزرگ دارد. این ارتباطات وسیع در طراحی، اجرا و انتشار یک آگهی تبلیغاتی کمک بسیار زیادی می‌ کنند و باعث بیشتر دیده شدن تبلیغات می‌ گردد.

روز جهانی پادکست
بیشتر بخوانید

2. کمک به استفاده از منابع موجود:

افراد حرفه‌ ای و متخصص در زمینه‌ی تبلیغات به شما و کسب و کارتان کمک خواهند کرد تا بهترین استفاده را از منابع موجود داشته باشید و کمترین هزینه را برای تبلیغات بپردازید؛ چرا که هزینه‌ بالای تبلیغات و بازدهی پایین آن‌ها، عامل شکست کسب و کارهای زیادی شده اند.

3. کیفیت بالا:

آنکادر به عنوان یک شرکت تبلیغاتی حرفه‌ای که برای کسب و کار شما، تیزر و آگهی تصویری، متنی، صوتی یا حتی ویدئویی تولید می‌ کند، دارای بالاترین کیفیت در زمینه ارائه خدمات به شما می باشد. در واقع این کیفیت تبلیغات است که باعث جذب مخاطبان بیشتر به سمت شما خواهد شد. اگر می‌ خواهید بهترین نتیجه را بگیرید حتما به کیفیت کار استودیو های تبلیغاتی توجه ویژه‌ای داشته باشید و نگاهی به نمونه کارهای قبلی آنان بیندازید.

4. تعهد و مسئولیت‌پذیری:

یک شرکت تبلیغاتی به برنامه و استراتژی تحویل داده شده متعهد می باشد و تمامی کارها را درست و سر وقت انجام می‌ دهد. شما می‌ توانید برای مطمئن شدن از تعهد و مسئولیت پذیری استودیو موردنظرتان از آنها بخواهید که رزومه استودیو را در اختیارتان قرار دهند تا از صحت این موضوع اطمینان حاصل کنید.

استودیو تبلیغاتی

انواع شرکت‌های تبلیغاتی

استودیو ها و شرکت‌ های تبلیغاتی به انواع مختلفی تقسیم‌ بندی می‌ شوند که در ادامه به معرفی مهم‌ ترین ها پرداخته ایم:

 • شرکت تبلیغاتی خدمات کامل نظیر آنکادر

توانایی برطرف کردن تمامی نیاز های تبلیغاتی مخاطب خود را دارد.

 • شرکت تبلیغاتی تعاملی

تولید و اجرای ایده‌ های خلاقانه تبلیغاتی، وظیفه اصلی این شرکت‌ ها برای کسب و کار ها می باشد.

 • شرکت تبلیغاتی خلاق

این شرکت تنها در زمینه ایده‌ های خلاقانه فعالیت می‌ نماید و توانایی پاسخگویی به طیف کمتری از مشتریان را دارد.

 • شرکت تبلیغاتی خرید رسانه

اکثر مکان‌ های تبلیغاتی در انحصار این استودیو ها می باشند که مخاطبان تبلیغات محیطی می‌ توانند از آن استفاده کنند.

 • شرکت تبلیغاتی داخلی

شرکت‌ های بزرگ به جای برون‌ سپاری فعالیت‌ های داخلی، خود به طور مستقل یک استودیو تبلیغاتی در درون شرکت راه‌ اندازی می‌ نمایند و تمام نیاز های تبلیغاتی‌ شان را درون شرکت و با تیم خود رفع می‌ نمایند.

دیزاین در برابر هنر
بیشتر بخوانید

در دنیایی که در آن زندگی می‌ کنیم کسب و کار های زیادی در حال فعالیت هستند که مخاطبان بر اساس تبلیغات، جذب آن‌ ها می‌ شوند. اگر کسب و کار شما نیز نیاز به رشد و پیشرفت دارد، بهتر است فعالیت‌ های تبلیغاتی خود را به یک استودیو تبلیغاتی حرفه‌ای نظیر آنکادر بسپارید.

برای دریافت مشاوره با ما در تماس باشید 09144066071

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *