آشنایی با عملکرد کانون های تبلیغاتی

آشنایی با عملکرد کانون های تبلیغاتی

کانون تبلیغاتی چیست؟

کانون تبلیغاتی به مراکز تبلیغاتی کوچک گفته می شود که تحت نظارت یک سازمان بزرگ تر مانند سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی یا شرکت های تبلیغاتی برزرگ تر به فعالیت می پردازد. یک کانون تبلیغاتی خالق برنامه و تمامی جنبه های مرتبط با تبلیغات یک مشتری است. کانون‌های تبلیغاتی می توانند در یک حوزه خاص فعالیت کنند و یا تمامی خدمات تبلیغاتی یک مشتری را به طور کامل بر عهده بگیرند. کانون تبلیغاتی خمیرمایه تبلیغات یک مشتری نظیر وبسایت، کمپین‌های فضای مجازی، تبلیغات چاپی، لوگو و هویت بصری و … را می سازد. تمامی این موارد تحت یک برنامه واحد و با نگاه به هدف تبلیغات مشتری شکل دهی و ساماندهی خواهد شد.

خدمات اصلی کانون تبلیغاتی چیست؟

کانون تبلیغاتی  شرکتی است که برنامه‌ ریزی ، ساخت و مدیریت تمام ابعاد تبلیغات برای مشتریان خود را برعهده می گیرد. شرکت‌های تبلیغاتی می‌توانند به‌شکل تخصصی در زمینه و شاخه ‌ی خاصی از تبلیغات، مانند تبلیغات تعاملی، فعالیت کنند یا به‌شکلی فراگیر به ارائه‌ی خدمات بپردازند و از تمام ابزارهای تبلیغات مانند وب ‌سایت ، تبلیغات شبکه‌های اجتماعی آنلاین و… استفاده نمایند.

خدمات اولیه ای که در اختیار مشتری قرار می دهند

قبل از هر اقدامی افراد متخصص در کانون تبلیغاتی باید با تجزیه و تحلیل بازار مختص به آن صنف دورنمای قابل تعملی درخصوص آن صنف و نحوه تبلیغات را به مشتری بیان نمایند.

در مرحله بعد با کنار گذاشتن ایده های مختلف و تعامل با مشتری به اهداف مشخص و واحد باید رسید، سپس با توجه به بودجه شروع به پیاده سازی ایده ها می کند و با ارائه راهکارهای جدید و ایده های خلاقانه سعی در ایجاد تمایز بین برند مورد نظر با باقی برند ها نماید همچنین با استفاده از برنامه های رسانه ای مختلف ( استفاده از رسانه های ملی ، نشر در مجلات ، بیلبورد ها ، شبکه های مجازی ، تراکت و…) بازدهی تبلیغاتی بیشتر را ارائه نماید.

دفتر طراحی گرافیک آنکادر
بیشتر بخوانید

وظایف کانون های تبلیغاتی

  1. شناخت بازار
  2. انجام امور تبلیغات دو بعدی ، سه بعدی و…
  3. داشتن ایده های خلاقانه و بکر
  4. ایجاد کمپین های تبلیغاتی و پیشبرد آنها
  5. مشاوره تخصصی به مشتری قبل از شروع همکاری و همچنین پیمودن مسیر تبلیغات با مشتری و ارائه راهکار های مختلف و مشاوره در این حوزه
  6. هماهنگی برای نحوه انتشار و انعکاس آگهی یا تبلیغت طراحی شده (بیلبورد ها یا پخش از رسانه های مختلف)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *