کلاب-هاوس

لوگوی متفاوت کلاب هاوس برای یک شبکه اجتماعی

لوگوی متفاوت برای یک شبکه اجتماعی

همین حالا به لوگوی کلاب هاوس نگاهی دقیق بیندازید؛ کلاب هاوس یک شبکه ی اجتماعی از نسل جدید است که ایده‌ ای جدید و هدفی متفاوت باعث ایجاد آن شده است. این شبکه‌ ی اجتماعی که به‌ سرعت به یک پلتفرم محبوب بدل شده، از جذابیت‌­ های بدیعی برخوردار است که یکی از آن‌­ ها لوگویش است.

در حقیقت این پلتفرم برای جذب مخاطبان بیشتر از شیوه­‌ های جدیدی استفاده کرده است و در این بین از ارائه‌ ی لوگویی متفاوت نیز بهره برده است. به بیان دیگر این شبکه نه تنها در نوع خود از نظر عملکرد، الگویی متفاوت را به نمایش گذاشته است، بلکه این تفاوت در لوگوی آن نیز مشهود است. در این مطلب از یادداشت های آنکادر بیشتر درباره‌ی لوگوی clubhouse و عملکرد این پلتفرم متفاوت سخن خواهیم گفت.

کلاب هاوس چیست؟

کلاب هاوس نسل جدیدی از شبکه ­‌های اجتماعی است که روز‌ به‌ روز بیشتر به یکدیگر شبیه می ­شوند. این شبکه‌ ی اجتماعی تجربه‌ ی جدیدی را در اختیار کاربرانی می ­گذارد که به‌دنبال تجربیات جدیدتری هستند. این پلتفرم اجتماعی که بر پایه‌ ی صدا طراحی شده است، در نوع خود اولین است.

پس از حمایت چهره ­‌های معروف دنیای تکنولوژی مانند مارک زاکربرگ و ایلان ماسک، این اپ بیش از گذشته محبوب شد و اخیرا بیش از یک میلیون مرتبه دانلود شده است. نحوه‌ ی کار این شبکه‌ ی اجتماعی به این گونه است که هر کاربر برای شروع فعالیت در این شبکه لازم است یک دعوتنامه دریافت کند.

کاربران پس از ورود می­ توانند از میان روم‌­ های مختلفی که وجود دارند یکی را انتخاب کرده و به آن بپیوندد. موضوع گفت‌ و‌ گو در هر روم مشخص است؛ بنابراین، کاربر کاملا مختار است که طبق سلیقه‌ ی خود به یک روم ملحق شود و در آنجا از به اشتراک‌ گذاری نظر و ایده ­‌ها، البته با صدای خودِ اشخاص لذت ببرد.

هدف کلاب هاوس

در ابتدا این پلتفرم تنها برای کاربران سیستم‌ ­های IOS در دسترس بود؛ اما، از آنجا که اشتیاق کاربران اندروید نیز برای استفاده از این شبکه بسیار زیاد بود، نسخه‌ ی اندروید آن نیز عرضه شد. برای شروع فعالیت در این شبکه‌ ی اجتماعی پیشنهاد می ­شود این اپ را از اپ استور یا گوگل پلی دریافت کنید و نام کاربری دلخواه خود را رزرو کنید تا زمانی که مجاز به ورود شوید.

طبق گفته‌ ی کمپانی عرضه کننده‌ ی این اپلیکیشن، کلاب هاوس یک شبکه‌ ی اجتماعی جدید است که افراد می­ توانند از طریق آن صحبت کردن، داستان گفتن، گسترش ایده‌­ ها، ایجاد روابط جدید و ملاقات با افراد ارزشمند را تجربه کنند؛ حتی در این شبکه روم‌ هایی برای یادگیری و آموزش هم وجود دارد.

سفرنامه‌ی لوگوی کلاب هاوس

لوگوی هر شرکتی برای شناخته شدن آن ایجاد می ­شود و لوگوی کلاب هاوس نیز از این قاعده مستثنی نیست.  با این حال این لوگو کمی فراتر از این ایده ایستاده است و اهداف دیگری را نیز دنبال می‌ کند که یکی از آن­ها تحریک کنجکاوی مخاطب است. این موضوع برند و هویت کلاب هاوس را به چیزی متفاوت‌­ تر از دیگر شبکه‌ ­های اجتماعی تبدیل کرده است.

تاثیر برندینگ بر کسب و کار
بیشتر بخوانید

 واضح است زمانی که یک کاربر در گوشی موبایل خود به‌ دنبال یک اپ سرگرم کننده می­گردد،‌ لوگوی اپلیکیشن اولین چیزیست که توجهش را جلب می­کند. لوگوی clubhouse نیز با تکیه بر همین موضوع توانسته کاربران خود را مشتاق و کنجکاو و علاقمند نگه دارد.

کلاب هاوس از ابتدای فعالیت خود تصاویر چهره‌ی افراد مختلفی را برای آیکون اپلیکیشن خود انتخاب می­کند. انتخاب این افراد بر اساس زمینه‌ ی فعالیت کاری یا هنری آن­‌ هاست تا از این طریق توجه کاربران به یک موضوع واحد جلب شود. از طرف دیگر، استفاده از تصویر واقعی چهره‌ ی یک انسان برای لوگوی کلاب هاوس، در میان انبوهی از آیکون­‌ هایی که توسط طراحی ­‌های گرافیکی ایجاد شده‌ اند، تأثیر بیشتری بر مخاطب می­گذارد و این تفاوت باعث جلب توجه بیشتر برای استفاده یا دانلود این برنامه خواهد شد.

تغییرات لوگوی کلاب هاوس از ابتدا تا این لحظه

همان طور که گفته شد لوگوی کلاب هاوس برخلاف دیگر اپلیکیشن­‌ ها یک آیکون نمادین نیست و برای آن از تصاویر حقیقی چهره‌ی افراد در دنیای واقعی استفاده می ­شود. لوگوی این شبکه در هر آپدیت این برنامه با یک تصویر جدید از یک فردِ عضوِ جامعه‌ی هنری جایگزین می­ شود؛ به این ترتیب، در هر آپدیت کاربران با یک فرد تأثیر گذار و مهم آشنا خواهند شد. در این بخش با تصاویر افراد مختلفی که در هر مرحله از آپدیت انتخاب شده‌ اند بیشتر آشنا خواهیم شد.

Espree Devora؛ اولین چهره در لوگوی کلاب هاوس

Espree Devora اولین فردی بود که تصویر او به‌عنوان لوگوی clubhouse بر آیکون این برنامه قرار گرفت. این زن به‌دلیل پادکست­‌ هایی که در حوزه‌ ی تکنولوژی تولید کرده بود معروف شد و پس از استفاده از تصویر چهره‌ ی او در لوگوی clubhouse بیشتر هم محبوب شد.

شرکتی که Espree Devora برای آن کار می­ کرد محتوا های دیجیتالی متنوعی تولید می ­کرد تا افراد را در زمینه‌ ی تکنولوژی بیشتر با یکدیگر مرتبط کند. این حرکت کلاب هاوس باعث شد توجه افراد بیشتری به این حوزه جلب شود و پادکست‌­ هایی که با صدای گرم و گیرای Espree Devora تولید شده بود بیشتر مخاطب پیدا کند.

espree-devora در کلاب هاوس

Bomani X؛ چهره‌ای که «شیر شاه» را به کلاب هاوس آورد

Bomani X یک گیتاریست، خواننده و ترانه‌ سراست که از شبکه‌ ی اجتماعی کلاب هاوس در طول پاندمی کرونا برای ادامه‌ ی فعالیت هنری خود استفاده می­ کرد. در حقیقت گروهی فعال در کلاب هاوس به‌نام The Cotton Club باعث شدند تا تصویر این هنرمند روی لوگو ی کلاب هاوس قرار بگیرد.

 Bomani X که در ابتدا در این روم در کلاب هاوس فعالیت داشت تلاش بسیاری کرد تا ترانه‌ ­های «شیر شاه» مجددا توسط هنرمندان جدید باز خوانی شوند و با این فعالیت ظرفیت روم تا سقف 5000 نفر تکمیل شد. احتمالا جدیت این مرد هنرمند در فعالیتش، برای انتخاب چهره‌ اش به‌ عنوان لوگوی clubhouse بی‌ تأثیر نبوده است.

ترندهای سال ۲۰۲۱ بسته‌بندی
بیشتر بخوانید

 

Bomani-X در کلاب هاوس

Axel Mansoor؛ تصویری از لالایی تا لوگو

Axel Mansoor یک ترانه‌ سرا و خواننده است که مانند دیگر هنرمندان از فعالیت نکردن در دوران پاندمی کرونا نا خشنود بود. همین مسئله باعث شد تا او انگیزه‌ ای پیدا کند و فعالیت خود را در یک روم، به‌نام Lullaby Club یا «لالایی»، در کلاب هاوس از سر بگیرد. او یک تور مجازی به دیگر روم ­‌های این اپلیکیشن ترتیب داد تا افراد بیشتری را با صدای خود آشنا کند. فعالیت­‌ های هنری او در این پلتفرم سرانجام موجب شد تا تصویرش به‌ عنوان یک فردِ محبوب بر لوگوی کلاب هاوس قرار بگیرد.

Axel-Mansoorکلاب-هاوس

Drue Kataoka؛ معروف در دیگر پلتفرم های اجتماعی

Drue Kataoka یک هنرمند آمریکایی- آسیایی و یکی از هشت چهره‌ ای است که برای لوگوی کلاب هاوس انتخاب شده است. این زن یکی از اولین افرادی بود که از آغاز به کارِ کلاب هاوس در مارچ 2020، در این اپلیکیشن شروع به فعالیت کرد. عمده فعالیت‌­ های Drue Kataoka در زمینه‌ ی مبارزه با تبعیض نژادی بود. این هنرمند، نقاشی ­‌های معروفی دارد که از طریق آن­‌ ها هنر، علم، تکنولوژی و سیاست را با ظرافت خاصی به یکدیگر پیوند داده است.

این خانم متولد توکیو، در ابتدا یک روم در کلاب هاوس با نام Stop Asian Hate ایجاد کرد تا خشونت علیه چهره ­‌های آسیایی را از طریق آگاه‌ سازی افراد کاهش دهد. او با صحبت کردن در زمینه‌ ی جرائم مربوط به تبعیض نژادی و داشتن چهره‌ ای دو ملیتی توانست بسیاری از افراد را با تأثیر کلاب هاوس آشنا کند. او پیش از این نیز 700 هزار فالوور در اینستاگرام داشت و فعالیت­‌ هایی در زمینه‌ ی حقوق زنان نیز انجام داده است.

Drue-Kataoka-کلاب-هاوس

 

Dandara Pagu؛ یک برزیلی بر لوگوی کلاب هاوس

Dandara Pagu یک فعال حقوق بشر، رهبر و تولید‌ کننده است که بر زندگی و خط فکری بسیاری از افراد اثر گذاشته است. عمده‌ ی فعالیت­‌ های این زن برزیلی تبار در زمینه‌ حقوق بشر و به‌ خصوص برابری حقوق زنان سیاه پوست بوده است و به همین علت بسیاری از زنان به او توجه ویژه‌ ای نشان داده‌ اند. این حامی حقوق بشر، در منطقه‌ ای در شمال شرقی برزیل متولد شد که یکی از فقیر ترین مناطق برزیل محسوب می­ شود. او یکی از اولین نفراتی بود که فعالیت خود را در کلاب هاوس آغاز کرد و از این طریق توانست به‌تدریج یک جایگاه با ثبات در این شبکه‌ ی اجتماعی پیدا کند.

Dandara-Pagu-کلاب-هاوس

وقتی لوگوی کلاب هاوس با ما سخن می‌گوید…

هر تصویری که به‌عنوان لوگوی کلاب هاوس انتخاب می ­شود یک داستان منحصر‌ به‌ فرد را در دل دارد؛ این نوع خلاقیت تاکنون در هیچ نوع پلتفرمی به چشم نخورده است. کلاب هاوس با تمرکز بر جامعه‌ ای که بیشتر نیازمند توجه است، اقدام به انتشار تصاویر افرادی می­ کند تا از این طریق بتواند مسئولیت مثبت خود در جامعه را به‌ عنوان یک شبکه‌ ی اجتماعی به انجام برساند.

ویژگی‌های تیزر تبلیغاتی
بیشتر بخوانید

به این ترتیب می ­توان گفت که لوگوی clubhouse هدف تجاری را دنبال نمی­ کند و پیام مهم‌ تری برای مخاطبان خود دارد. کاربران این پلتفرم با هر بار آپدیت با یک مفهوم مهم در دنیای حقیقی آشنا می‌ شوند و برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تحقیقات بیشتری انجام می ­دهند؛ بنابراین، می­توان گفت که لوگوی clubhouse اهداف انسان دوستانه را دنبال می ­کند تا زمینه‌ ی زندگی و فعالیت سالم و امن را برای تمام اقشار جامعه ایجاد کند؛ حتی برای کسانی که کاربر این پلتفرم نیستند.

لوگوی کلاب هاوس از چه نوعی است؟

لوگوی کلاب هاوس در وهله‌ ی اول یک لوگوی واقع‌ گراست و مفهومی انتزاعی را به نمایش نمی­ گذارد، بلکه مفاهیمی حقیقی و فلسفی را در خود دارد. این شبکه‌ ی اجتماعی یک لوگوی مسکات سیاه و سفید دارد؛ اما، برخلاف مسکات‌ های دیگر برای آن طراحی گرافیکی انجام نشده و از تصویر حقیقی اشخاص در آن استفاده می‌ شود.

کلام پایانی

کلاب هاوس یک پلتفرم اجتماعی است که در دوران همه‌ گیری کرونا توانسته است بسیار موفق عمل کند. این شبکه‌ ی اجتماعی در بسیاری از زمینه ­‌ها با دنبال کردن ایده‌ ­های جدید توانسته محبوبیت بسیاری بین مخاطبان پیدا کند. یکی از این نوآوری‌­ ها ایجاد ارتباط بین افراد بر اساس صداست. تاکنون شبکه‌ ­های اجتماعی زیادی وجود داشته‌ اند که با تمرکز بر جذابیت‌ های بصری فعالیت می­ کنند؛ مثلا اینستاگرام و یوتیوب با تمرکز بر ایجاد ارتباط طبق تصویر و ویدئو فعالیت دارند؛ اما، کلاب هاوس در این زمینه کاملا متفاوت عمل می ­کند و با استفاده از آن افراد می­ توانند به صورت فرد‌ به‌ فرد، مستقیما به بحث و گفت‌ و‌ گو درباره‌ ی موضوعات مختلف بپردازند.

با این حال حوزه‌ ی کاری این پلتفرم، تنها نوآوری آن، محسوب نمی ­شود و لوگوی کلاب هاوس نیز به شیوه‌ ای خلاقانه و نوآورانه انتخاب می ­شود. این شبکه‌ ی اجتماعی یک لوگوی ثابت را برای خود انتخاب نکرده است؛ بلکه با هر بار آپدیت، کاربران با تصویر جدیدی مواجه می­ شوند که ایده‌ و مفهوم جدیدی را به ذهن متبادر می کند. تصاویری که برای لوگوی clubhouse انتخاب می­ شوند تصاویری از یک فرد واقعی در دنیای حقیقی هستند.

این افراد بر اساس فعالیت ­‌های اجتماعی و هنری که انجام می­ دهند انتخاب می­ شوند و نوع و میزان فعالیت آن ­‌ها در انتخاب آن­‌ ها تأثیر گذار است. تاکنون تصویر هشت نفر از فعالان حوزه­‌ های هنری یا حقوق بشر انتخاب شده‌ اند که در این مطلب سعی شد به مهم­ترین این موارد پرداخته شود. شما نیز در صورتی که فعالیت خود را در این پلتفرم افزایش دهید و بتوانید بر جامعه بزرگی اثر گذار باشید، ممکن است در آینده تصویر شما به‌عنوان لوگوی clubhouse انتخاب شود.

 

برای دریافت مشاوره با ما در تماس باشید 09144066071

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *